Czym jest Rust?

Rust oficjalne logo
Jeżeli zawitałeś na tą stronę prawdopodobnie zastanawiasz się czym wg. jest Rust.
Postaramy się Ci to pokrótce przybliżyć.

Rust to sandboksowy survival z widokiem z perspektywy pierwszoosobowej, czerpiący inspiracje z takich tytułów jak Minecraft, DayZ czy S.T.A.L.K.E.R. Za jego powstanie odpowiedzialne jest niezależne studio Facepunch oraz jego założyciel Garry Newman, znany społeczności graczy jako autor aplikacji Garry’s Mod – jednej z najbardziej dochodowych i najpopularniejszych modyfikacji silnika Source.
Gra już od dłuższego czasu jest dostępna na platformie Steam w fazie wczesnego dostępu tzw. early access, lecz nie zawsze tak było gdyż początkowo można było w nią grać tylko przez przeglądarkę www.
Klucze do gry można kupić na platformie steam lub czasami wyrwać taniej tutaj.
Niedawny wysyp gier o tematyce survival zasypał platformę Steam, lecz zdecydowana część z nich jest niedopracowana lub została porzucona przez ich twórców – do wyjątków jednak należy Rust który jest jedną z najpopularniejszych produkcji w tej dziedzinie oraz jest ona ciągle dynamicznie rozwijana.
Sama gra znajduję się na silniku Unity.
Oferuje ona oczywiście rozbudowany tryb multiplayer (a w zasadzie można w nią tylko grać online), a każdy znajdzie w niej serwer mu odpowiadający z uwagi na to, że takowy serwer można wynająć oraz spersonalizować go za pomocą dostępnych pluginów lub silników serwerowych.
W grze mamy dostępny obszerny crafting, możliwość ingerencji ze światem nas otaczającym np. poprzez zbieranie potrzebnych nam surowców czy stawianie budynków.
Jako że naszym jedynym wrogiem posiadającym sztuczną inteligencje są zwierzęta, głównie powinniśmy się obawiać innych graczy którzy to bardzo chętnie pozbędą się nas zabierając cały przez nas zdobyty ciężką pracą loot.
Jeżeli jesteś ciekaw bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do oglądania naszych streamerów w akcji gdy będą online 🙂

Poniżej możesz zobaczyć kilka screenów:
Mogą być one nie do końca aktualne, gdyż gra z dnia na dzień jest coraz bardziej rozwijana.
Rust zdjęcie
Rust zdjęcie
Rust zdjęcie
Rust zdjęcie
Rust zdjęcie